English Information Program in Turkish -beplay正规网站

beplay365-beplay正规网站

beplay365-beplay正规网站

Boston Language Institute, New England'ın en kapsamlı dil hizmetleri kaynağıdır. İngilizce de dahil olmak üzere 140’ın üzerinde dilde eğitim sağlamaktayız. Bunun yanı sıra tercümanlık ve sözlü çeviri hizmetleri de sunmaktayız. Kurumumuz, Tercümanlık ve Sözlü Çeviri Hizmetleri Bölümünde senede yaklaşık 3.000 öğrencinin yanı sıra 400 kurumsal müşteriye de hizmet vermektedir. Programlarımız, esneklik, kaliteye ve hizmete olan bağlılık konusunda uluslararası bir üne sahiptir. Öğrencilere eğitim veren bir okulun ötesinde müşterilerimizin ihtiyaçlarını karşılayan bir hizmet sağlayıcısıyız.

 

Boston Language Institute, 1981 yılından bu yana üniversite öğrencilerinden yüksek derecede başarılı iş dünyası çalışanlarına, İngilizce yeterliliğinde aşama kaydetmesi gereken en talepkar müşterilere hizmet sunmuştur. Kurumumuzda, uzman eğitmenler, küçük ve samimi sınıflarda mücadeleci ve teşvik edici bir öğrenim ortamı oluşturmaktadır.

 

 

 

 

İngilizce dil programlarımızın özellikleri:

 • Sınıf boyutu: 4 ila 12 öğrencili küçük sınıflara sahibiz.

 • Esnek başlangıç tarihleri: Yoğun Pratik, Yoğun ve Yarı zamanlı İngilizce dil sınıflarına her hafta yeni öğrenciler başlamaktadır – bu kurslar bütün yıl boyunca devam etmektedir.

 • Sınıf seviyeleri: Başlangıçtan ileri seviyeye 5 seviyede İngilizce dil sınıfları mevcuttur.  

 • Çeşitlilik: Öğrencilerimiz dünyanın dört bir yanından gelmektedir. Öğrenci nüfusu çok çeşitlidir. Öğrencilerimizin ortalama yaşı 29’dur. Öğrencilerimizin en düşük yaşı 16’dır. Bununla birlikte (15 ve daha küçük yaştaki) çocuklar ve gençler için ayrı sınıflar oluşturabiliriz.

 • Ücretsiz dil partneri programı: Yabancı dil sınıfları da sunduğumuzdan dolayı öğrencileri anadili İngilizce olan dil partnerleriyle eşleştirebiliriz.

 • Sertifikalar: Talep üzerine öğrencilere kurs bitirme belgeleri sağlamaktayız.   

 

Bütünsel Bir Yaklaşım

Öğrencilerimiz yalnızca uzun yıllardır sahip olduğumuz eğitim tecrübemize güvenmiyor. Tecrübemizin yanı sıra dil edinimi alanındaki en modern yöntemleri de kullanmaktayız. Sınıf üyelerinin ilgisini yansıtmak için ders kitaplarını, gazetelerdeki ve dergilerdeki güncel makaleleri ve eğitmenler tarafından özel olarak hazırlanmış materyalleri kullanarak dilbilgisi, kelime haznesi ve deyimler öğretmekteyiz. Diğer okullar çoğunlukla çeşitli dil becerilerini ayrı ayrı öğreten örneğin “okuma saati” sonrasında “kelime haznesi”, ondan sonra da “konuşma saati” olan parçalı bir yaklaşım kullanarak İngilizceyi öğretmektedir. Fakat araştırmalar dil becerilerini birlikte öğreterek “İletişimsel Yöntemi” kullanmanın daha etkin olduğunu göstermektedir. Örneğin öğrencinin henüz dinlediği bir konu hakkında konuşması veya yazması her bir dil becerisine takviyede bulunmaya yardımcı olmaktadır. Boston Language Institute’ta kullandığımız yöntem budur.

Buna ek olarak olabildiğince kapsamlı bir şekilde ders kitabı dışındaki özel materyalleri kullanmaktayız. Bu oldukça alakalı destekleyici materyaller, kavramayı genişletir ve öğrencilerin en iyi çok amaçlı ders kitaplarının bile genelde kullandığı sıkıcı ve zoraki örneklerin ötesine geçmesine imkan tanır. Öğrenciler okuma ve yazma ödevlerine daha fazla istekle ve motivasyonla yaklaşırlar. Metnin içeriği hakkında gerçek fikirler oluşturdukları için sınıf içindeki tartışmalar daha canlı ve daha kendiliğinden olur.

 

Ayrıca aşağıdaki uzmanlaşmış İngiliz dil kurslarını da sunmaktayız.

 • Amerikan İngilizcesinin Telaffuzu, Vurgulanması ve Tonlanması

 • Yabancı Ülkede Doğmuş İş Dünyası Çalışanları için İngilizce

 • TOEFL Hazırlığı

 • Yazım ve Düzenleme

 

E ğitmenlerimiz

Eğitmenlerimiz, Yabancı Dil Olarak İngilizce Öğretimi (TEFL) sertifikasına ve hem Amerika Birleşik Devletlerinde hem de yurtdışında uzun yıllardır öğretim tecrübesine sahip, yüksek düzeyde eğitimli, anadili İngilizce olan kişilerdir. Boston Language Institute’taki eğitmenler, öğrencilerin bireysel dil ihtiyaçlarını karşılamak üzere sınıfları uygun hale getirmektedir. Eğitmenlerimizin çoğu diğer profesyonel alanlarda kapsamlı geçmişe sahiptir ve gerçek dünyayı sınıf ortamına taşımaktadır.

 

 

www.karmatoken.net adresindeki internet sitemizde İngilizce dil programları ile ilgili aşağıdakileri işlemleri yapabilirsiniz.

 

 • Seviye Tespit Sınavı: Ücretsiz çevrimiçi İngilizce dili seviye tespit sınavını aşağıdaki adresten tamamlayabilirsiniz: http://www.karmatoken.net/esl/FreePlacementTest.html. İngilizcenizin seviyesini belirlemek için, sınıflara kaydolmadan önce yazılı seviye tespit sınavını tamamlamanız gerekmektedir. Konuşma ve dinleme becerileriniz, test seviyenizin üzerinde veya altındaysa sınıf seviyenizi sınıfın birinci gününde değiştireceksiniz.  

 

 • Kurslar ve Ücret Bilgisi: Kurs listemizi ve ücret bilgilerimizi aşağıdaki adresten kontrol edebilirsiniz: http://www.karmatoken.net/esl/Tuition.htm. Yoğun Pratik veya Yoğun sınıfları isterseniz lütfen ders haftası sayısına karar verin. Yoğun sınıfların toplam ders ücreti ders haftası sayısına bağlıdır.

 

 • Program tarihleri: Tüm İngilizce sınıflarımızın başlangıç tarihlerini aşağıdaki adresten gözden geçirebilirsiniz: http://www.karmatoken.net/esl/ProgramSchedules.html.  Yeni öğrenciler sınıflarımızın çoğuna her hafta başlamaktadır. 

 

Kayıt yöntemleri: İngilizce sınıflarına kaydolmanın üç yolu vardır.

Eski bir öğrenciyseniz, 80$’lık kayıt ücretini ödememek için bizden indirim kodu isteyin.

 

 • Telefon: Darlene’i veya Reinaldo’yu numaralı telefonlardan arayabilirsiniz.

 

 • Yüz yüze: 648 Beacon St., Boston, MA adresinde bizi ziyaret edin. Kayıt saatleri: Pazartesi ila Cuma günleri (11:00 – 17:30 saatleri arasında).

Kayıt olma zamanı: Lütfen ilk ders gününüzden en az 1 hafta önce kaydolun. Sınıflarımızın bir çoğu için yeni öğrenciler her hafta Pazartesi günü derse başlamaktadır. Özel öğrenciler ilk derslerinden en az 3 hafta önce kaydolmalıdır.

 

Ödeme şekli: Visa, MasterCard, American Express, peşin ödeme, çek ve banka havalesi. Peşin ve çek ödemeleri için bizzat kendiniz kaydolmalısınız. Ödeme planları için bir kredi kartı kullanmalı ve telefon üzerinden ya da bizzat kendiniz kaydolmalısınız.

 

Şehrin Kalbinde

Boston Language Institute’ta, İngilizceyi Kuzey Amerika’nın eğitim başkentinde, dünyadaki kültürel olarak en zengin ve eğlence faaliyetleri açısından en fazla çeşitliliğe sahip bölgelerden birinde öğreneceksiniz. Merkezi konumumuz sayesinde oldukça çeşitli faaliyetler arasından seçim yapabileceksiniz. Tiyatrolar, konser salonları, spor stadyumları, restoranlar, tarihi yerler, müzeler ve kafeler, okula yürüme mesafesi uzaklığındadır veya toplu taşımayla kolaylıkla erişilebilir mesafededir. New England sahilinin harika kumsalları ve birçok mükemmel kayak merkezi, arabayla ulaşımla çok yakındır.

Okulun konumu: Kenmore tren istasyonu doğrudan okulun önündedir. Green Line tren hatlarını kullanın: Kenmore istasyonuna giden B, C veya D hatları. Bölgenin haritasını görmek için aşağıdaki bağlantılara tıklayın:

 

Öğrenci Hizmetleri

Boston Language Institute’taki çalışanlar tamamen sizin hizmetinizdedir. Konaklama, gezi, ulaşım veya buradaki konaklamanızı daha keyifli ve eğitici hale getirmek için yapabileceğimiz herhangi bir şey hakkında size yardımcı olmaktan mutluluk duyacağız. Ücretsiz internet erişimine sahip Bilgisayar Laboratuvarımız, tüm öğrencilerimizin kullanımına açıktır. Çok farklı diller öğrenen öğrencilere sahip olduğumuz için Boston Language Institute diğer İngilizce dil okullarının sahip olmadığı benzersiz bir Ücretsiz Dil Partner Programına da sahiptir. İngilizce öğrenen uluslararası öğrencilerimiz yabancı bir dil öğrenen Amerikan öğrencilerimizle 1 veya 2 saatlik konuşma sınıflarında eşleşmektedir. Dersin bir yarısında uluslararası öğrenci İngilizce pratiği yapmakta, geri kalan diğer yarısında da Amerikan öğrenci İspanyolca, Almanca veya Çince gibi bir uluslararası öğrenci dilini pratik yapmaktadır.

 

 

Teknoloji

Boston Language Institute, teknolojinin öğrencilerin dil edinmesine yardımcı olabileceğinin ve öğrenmelerini motive edebileceğinin bilincindedir. Sınıflarımız Akıllı Televizyonlar ve Blu-ray oynatıcılarla donatılmıştır. Bir düğmeye tıklamasıyla dinamik ve etkileşimli multimedya sınıfı oluşturularak YouTube ve İnternet sınıfa getirilebilir. Öğrenciler, PowerPoint sunum çalışması yapmak için okul dizüstü bilgisayarlarını Akıllı Televizyonlara bağlayabilirler. Kablosuz internet tüm sınıflarda mevcuttur.

 

 

Konaklama

Kurumumuz, Amerikan aileleriyle konaklama, apartman, oda, otel, misafir evi ve pansiyon gibi seçenekleri içeren yerel bir konaklama listesi sağlamaktadır: http://www.karmatoken.net/HOUSING.html.

 

Vize Hakkında

Haftalık 18 saatin altındaki bir sınıfa kaydolursanız Kurumumuzda bir turist vizesiyle (B-2) öğrenim görebilirsiniz. ABD’ye esas olarak turistlik sebeplerle seyahat ediyorsanız ve eğlence amaçlı (ve derece kredisi amaçlı olmayan) kısa süreli bir kursa dahil olmak istiyorsanız ve kurs haftada 18 saatten daha az ise turistik vizeyle izin verilmektedir. Kurumumuz öğrenci (F1) vizeleri için I-20 sertifikası düzenlememektedir. Kurumumuz öğrencilerden vize belgesi talep etmemektedir.

 

garanti

Yıllardır eski öğrencilerin arkadaşları ve akrabaları Boston Language Institute’a eğitim almaya gelmektedir. Bununla birlikte birçok öğrenci diğer okullardan okulumuza transfer olmaktadır. Her bir öğrencinin başarısına olan bağlılığımızın bir güvencesi olarak eşsiz bir garanti sunmaktayız. İlk ders gününün veya 2 saatlik özel dersin sonrasında eğitim kalitesinden memnun kalmazsanız, kayıt ücreti hariç olmak üzere eğitim ücretinizi size iade ediyoruz. İptalin sonrasında otuz gün içinde iadeleri işleme alıp iade ediyoruz. Derse katılmama, bir kursun iptalini veya kurstan vazgeçmeyi teşkil etmemektedir.

 

Daha fazla bilgi için:

Telefon: veya

E-posta: darlene@karmatoken.net veya reinaldo@karmatoken.net

648 Beacon Street, Boston, MA 02215 adresinde bizi ziyaret edin

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İNGİLİZCE DİL PROGRAMLARI

 

YOĞUN İNGİLİZCE DİL SINIFLARI (sınıf başına 4 ila 12 öğrenci)

Her hafta yeni öğrenciler başlamaktadır. bu厂kurslar tüm sene boyunca mevcuttur.

 

Yoğun Pratik İngilizce (haftada 27,9 saat)

Program: Pazartesi – Cuma (9:00 – 16:00)

Bu program, Yoğun sabah bütünleşik becerilerini ve Yoğun öğle konuşma, dinleme ve etkileşimli İngilizce dil becerilerini içermektedir.

 

Yoğun sabah – bütünleşik beceriler (haftada 17,9 saat)

Program: Pazartesi – Cuma (9:00 – 11:00 ve 11:25 – 13:00)

bu厂sınıf tüm İngilizce dil becerilerini (konuşma ve dinleme pratiği, okuma, yazma, dilbilgisi, telaffuz ve kelime haznesi gelişimini) kapsamaktadır. Bu dersin amacı öğrencilerin İngilizce akıcılığını ve doğruluğunu iyileştirmektir.

 

Yoğun öğle – konuşma, dinleme ve etkileşimli beceriler (haftada 10 saat)

Program: Pazartesi – Cuma (14:00 – 16:00)

bu厂sınıf, konuşma, dinleme ve etkileşimli dil becerilerine odaklanmaktadır. bu厂sınıfın amacı, öğrencilerin İngilizce akıcılığını iyileştirmektir.

 

Yoğun TOEFL Hazırlığı (haftada 15 saat)

Program: Pazartesi – Cuma (14:00 – 17:00)

TOEFL Hazırlık Programı, TOEFL sınavına girmek için hazırlanması gereken veya puanlarını iyileştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir uzmanlık kursudur. bu厂kurs sınav stratejilerine ve test puanlarını iyileştirmek için gerekli dört temel akademik beceriye (not alma, başka sözcüklerle açıklama, özetleme ve sentezlemeye) odaklanmaktadır. Program sırasında öğrenciler her bir test bölümüyle (okuma, dinleme, konuşma ve yazma) ilgili alıştırma yapar ve her biri için soru türlerini ve görevleri incelerler. Öğrenciler ayrıca kurs boyunca konuşma ve yazma sorularına yanıt vererek pratik yaparlar. Bununla birlikte bu kurs, testin nasıl puanlandığına ve puanların iyileştirme stratejilerine odaklanmaktadır. Kursun sonunda öğrenciler testin yapısına, gerekli görevlere ve başarı stratejilerine alışkın hale gelirler. Bu program, orta üstü ila ileri seviye İngilizce yeterliliğine sahip öğrenciler için mevcuttur.

 

 

YARI ZAMANLI İNGİLİZCE DİL SINIFLARI (sınıf başına 4 ila 12 öğrenci)

Her hafta yeni öğrenciler başlamaktadır. bu厂kurslar tüm sene boyunca mevcuttur.

 

Yarı zamanlı – Bütünleşik beceriler

bu厂sınıf, tüm dil becerilerini (konuşma ve dinleme pratiği, okuma, yazma, dilbilgisi, telaffuz ve kelime haznesi gelişimini) içermektedir. bu厂sınıfın amacı, öğrencilerin İngilizce akıcılığını ve doğruluğunu iyileştirmektir. Programlar:

 • Pazartesi ve Çarşamba günleri 18:30 – 20:30 (haftada 4 saat)

 • Cumartesi günleri 09:00 – 12:00 (haftada 3 saat)

 

 

 

Amerikan İngilizcesinin Telaffuzu, Vurgulanması ve Tonlanması

Telaffuz kursumuz, İngilizcedeki konuşma anlaşılabilirliğinin iyileştirilmesine odaklanmaktadır. Sesli ve sessiz harflerin telaffuzunu, kelimelerdeki ve cümlelerdeki vurguları ve Amerikan İngilizcesindeki genel ritmi ve tonlamayı öğretiyoruz. İngilizcedeki seslerin ve bağlantılı konuşma özelliklerinin öğrenimi, tanınması ve pratik yapılması sonucunda öğrenciler anlaşılabilirliği iyileştirir ve İngilizce konuşurken doğal dil aksanlarını azaltırlar. Bununla birlikte telaffuz eğitimi dinleme anlayışı üzerinde pozitif bir etkiye sahiptir. bu厂sınıf orta ila ileri seviye İngilizce yeterliliğine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. Programlar:

 • Salı ve Perşembe günleri 18:30 – 20:30 (haftada 4 saat)

 • Cumartesi günleri 13:30 – 16:30 (haftada 3 saat)

 

 

Yüksek Seviyede İngilizce Yeterliliğine sahip öğrenciler için UZMANLAŞMIŞ YARI ZAMANLI İNGİLİZCE PROGRAMLARI (sınıf başına 3 ila 8 öğrenci) Bu İngilizce kursları dönemsel olarak sunulmaktadır(kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar).

 

Yabancı Ülkede Doğmuş İş Dünyası Çalışanları için İngilizce (efbp)

(40 saatlik program / 10 hafta boyunca haftada 4 saat)

EFBP Programı, mesleki, iş dünyası ve işyeri İngilizcesine odaklanan uzmanlaşmış bir İngilizce dil kursudur. bu厂kurs yüksek seviyede İngilizce Yetkinliğine sahip öğrenciler için tasarlanmıştır. Dönemsel olarak sunulmaktadır (kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar). Programlar:

 • Cumartesi günleri 09:00 – 13:00 (haftada 4 saat)

 • Salı ve Perşembe günleri 06:30 – 20:30 (haftada 4 saat) – yaz ve sonbahar mevsimlerinde sunulmaktadır

 

TOEFL Hazırlık Programı

(40 saatlik program / 10 hafta boyunca haftada 4 saat)

TOEFL Hazırlık Programı, TOEFL sınavına girmek için hazırlanması gereken veya puanlarını iyileştirmek isteyen öğrenciler için tasarlanmış bir uzmanlık kursudur. Öğrenciler TOEFL testinde başarılı olmak için gerekli stratejileri ve becerileri öğrenmektedir. Bu program, orta üstü ila ileri seviye İngilizce yeterliliğine sahip öğrenciler için mevcuttur. Dönemsel olarak sunulmaktadır (kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar).

 • Cumartesi günleri 10:00 – 14:00 (haftada 4 saat)

 

Yazım ve Düzenleme Programı 10 hafta boyunca haftada 4 saatten toplamda 40 saat süren bir uzmanlık kursudur. bu厂kursun amacı öğrencilere açık, doğru ve öz bir biçimde yardımcı olmaktır. bu厂kurs, hem İngilizcede ileri seviye akıcılığa sahip, anadili İngilizce olmayan kişiler için hem de dilbilgisi ve yazım becerilerini iyileştirmek isteyen anadili İngilizce olan kişiler için tasarlanmıştır. Öğrenciler yazılarındaki dilbilgisi hatalarını tespit etmeyi ve düzeltmeyi öğrenecektir. Öğrenciler, yazılarını düzeltme, düzenleme ve gözden geçirme çalışmaları yapacaktır. Dilbilgisi, yazım ve düzenleme ödevlerinin içeriğine dahil edilecektir. Dönemsel olarak sunulmaktadır (kış, ilkbahar, yaz ve sonbahar).

 • Cumartesi günleri 14:00 – 18:00 (haftada 4 saat)

 • Salı ve Perşembe günleri 06:30 – 20:30 (haftada 4 saat) – yaz ve sonbahar mevsimlerinde sunulmaktadır

 

 

 

 

 

 

ÖZEL İNGİLİZCE DİL PROGRAMLARI

 

Tüm sene boyunca Özel programlar sunmaktayız. Özel Program, öğrenciye eğitmeniyle birebir görüşme imkanı sunmakta ve bu sayede eğitmen dersleri öğrencinin özel ihtiyaçlarına göre biçimlendirebilmektedir. İngilizce dil yetkinlik seviyenize ve hedeflerinize göre özel programlar düzenlemekteyiz. Kurs içeriği ve program uygunluğu anlamında ihtiyaçlarınızı karşılayacak bir kurs tasarlamak için sizinle beraber çalışacağız ve özel derslerin öğrenim hedeflerini belirlemek için İngilizce dil ihtiyaçlarınız ve ilgi alanlarınız hakkında size sorular soracağız.

 

Öğrenciler haftada iki ila yirmi beş saate kadar, Pazartesi ila Perşembe günlerinde 09:00 ila 21:00 saatleri arasında, Cuma günlerinde 09:00 ila 19:00 saatleri arasında ders alabilirler. Cumartesi günleri ise 09:00 ila 18:00 saatleri arasında özel dersler sunmaktayız. Minimum özel ders programı, toplam 20 saat dersten oluşmaktadır. Dersler birebir olduğunda öğrenciler haftada en az iki saat eğitim almalıdır. İlk özel dersiniz kayıttan en az üç hafta sonraya planlanacaktır. bu厂sure, öğretmen tahsis edilmesi ve planlaması için gereklidir.

 

Öğretmenlerimiz sertifikalı, profesyonel İngilizce dil eğitmenleridir. Hepsi de İngilizce dilini ana dili olarak konuşan kişilerdir. Öğrencilerin ihtiyaçları için en uygun materyalleri seçerler.

 

Özel dersler (haftada 2 ila 25 saat): Planlama, öğretmenin ve öğrencinin müsaitlik durumuna bağlı olacaktır. Öğrenciler en az 20 saatlik bir ders için kaydolmalıdır. Lütfen ilk özel dersinizden üç hafta önce kaydolun. bu厂sure, öğretmenizi tahsis etmemize imkan tanıyacaktır.

 

Skype üzerinden özel dersin (birebir ders) saatlik ücreti 60$’dır.

Kurumumuzdaki özel derslerin (birebir ders) saatlik ücreti 70$’dır.  

Yerinde (işteki veya evdeki) özel derslerin (birebir ders) saatlik ücreti 100$’dır.  

Kurumumuzdaki yarı özel derslerin (iki öğrenci için) saatlik ücreti 80$’dır.  

Yerinde (işteki veya evdeki) yarı özel derslerin (iki öğrenci için) saatlik ücreti 110$’dır.  

 

Özel Yoğun Pratik Programı (haftada 35 ila 40 saat): İş İngilizcelerini iyileştirmeye ilgili olan birçok yönetici ve öğrenci çoğunlukla bu kursu almaktadır. Özel Yoğun Pratik kursu sadece kampüste sunulmakta ve iki ila dört eğitmenden oluşan bir ekip tarafından verilmektedir. Öğrencinin bireysel İngilizce dil ihtiyaçlarını ve hedeflerini irdelemek için yoğun bir ders programı tasarlayacağız. Bazı öğrenciler konuşma derslerini ve pratiklerini öğle yemeği zamanında almayı tercih ederek programı haftada 40 saate tamamlarlar. Özel Yoğun Pratik Programın saatlik ücreti 100$’dır. Lütfen Özel Yoğun Pratik Programın başlangıcından en az dört hafta önce kaydolun. bu厂sure, öğretmenlerinizi tahsis, etmemize, değerlendirmeler yapmamıza ve özel ders programınızı geliştirmemize imkan tanıyacaktır.

 

Daha fazla bilgi için:

Darlene’i veya Reinaldo’yu numaralı telefondan arayın

E-posta: darlene@karmatoken.net veya reinaldo@karmatoken.net

648 Beacon Street, Boston, MA 02215 adresinde bizi ziyaret edin

NEXT OPEN HOUSE

Open House

 

Contact:


Associate Director, English Language pferdt